öğrenci görüşleri
Ayşe AKBATUR - Avukat


İnternetten edindiğim olumlu bilgiler sonucu yaklaşık 6 ay önce başladığım pilates, artık yaşantımın ayrılmaz bir parçası oldu. Masa başı hareketsiz çalışmanın, yanlış oturmanın sonucu olarak uzun yıllardır sürekli sırt ve boyun ağrısı çekerken, bu sürecin sonunda vücudum inanılmaz esnedi ve ağrılarımdan kurtuldum. Vücudumun yapısına göre belirlenen hareketlerle vücudum şekil aldı, inceldi, sıkılığı ve direnci arttı. Egzersiz hareketlerini yaparken harekete odaklanmamın sonucunu aldım. Meditasyon etkisi de göstererek hem fiziksel hem de ruhsal yönden rahatlamamı sağladı. Seyahat vs nedenlerle derse katılamadığım zamanlarda fiziksel ve ruhsal bir ihtiyaç hissetmeye ve aramaya başladım. Kısacası pilatese başlamakla doğru ve yerinde bir karar verdiğimi hergün görüyorum. Bu zevkli ve yerinde uğraşda sabırlı, özverili yaklaşımı, titiz çalışması, inceliği ve egzersiz süresince zevkle dinlettiği müzikler için de Timur Hoca'ya teşekkürler.

Bürge ÇABUK - Endüstri Mühendisi - 28 Yaşında


Daha önceki spor yapma girişimlerimde hep 1-2 ay sonunda sıkılan ve sporu bırakan biri olarak hayatımda ilk defa My Pilates & Yoga Studio'da 1 seneden fazla süredir düzenli pilates yapıyorum. Birkaç ay içinde şekillenen vücudumdaki gelişmeleri gördükçe Pilates yapma isteğim daha da arttı. Pilates sayesinde doğru nefes almayı öğrendim. Sırt ve bel ağrılarımdan kurtulmanın yanısıra çok daha dik duran biri oldum. Vücut direncim, esnekliğim ve kondisyonum gün geçtikçe arttı. Karnım gözle görülür biçimde şekillendi ve vücudumda varlığından bile haberdar olmadığım kas gruplarım güçlendi. Artık aynaya baktığımda kendimi çok daha mutlu hissediyorum. Özellike yoğun iş temposundan ve stresli günlerden sonra girdiğim pilates dersleri bana kendimi enerjik ve sağlıklı hissettirmenin yanında ruhsal anlamda da büyük bir rahatlama yaşatıyor. Bu işin profesyonel eğitimini almış ve işini gerçekten ciddiye alan hocam Timur Tekçe'ye pilates konusunda çok güveniyor ve bana hayatımda ilk defa düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırdığı için ayrıca teşekkür ediyorum.


Münire TUĞSAL - Eczacı - 58 Yaşında


Pilatese diz operasyonumu yapan doktorumun önerisiyle başladım. 2007 Mayıs ayından beri düzenli olarak My Pilates'e devam ediyorum. Pilates sayesinde hareket yeteneğimde belirgin bir düzelme oldu. Yürüme problemim ortadan kalktı. Daha önce benim için bir sorun olan merdiven çıkma ve inme hareketlerinde ileri derecede iyileşme kaydedildi. Sağlıklı bir yaşam için artık vazgeçilmez olan Pilates'i tüm yaş gruplarına ve özellikle hareket kısıtlaması yaşamış olan kişilere tavsiye ediyor ve Timur Hoca'ya çok teşekkür ediyorum.


Metin ÖZTÜRK-Tekstil- 36 Yaşında


5 yıla yakındır at biniyorum. Binicilik benim için zevkin ötesinde bir spor. Herzaman doğacak durumlara hazırlıklı bir vücut yapısına sahip olmalısınız. Atın herhangi bir süpriz panik ve ürkme halinde ani hareketlerine uyum sağlayabilecek bir kas yapısına sahip olmalısınız. İşte ben bunun için Pilates yaparak kendimi her türlü ani hareketlere karşı hazır hale getiriyorum. My Pilates & Yoga Studio ile hayat tarzıma şekil veriyorum.

Belen ÜNAL - Yapımcı Yönetmen - 42 Yaşında


Bir süredir bel ağrısı şikayetlerim vardı. Doktor belimde önemli bir deformasyon olmadığını, incinmiş olabileceğini söyledi. Spor yapmamı tavsiye etti. Oysa son 5 senedir düzenli koşuyor, kick box yapıyor ve fırsat buldukça yüzüyordum. Bu sırada Timur Hoca ile tanışıp çalışma fırsatı buldum. Bedeni eğitmek ve çalıştırmak çok ciddi bir iştir. Bilgi, deneyim, konsantrasyon ister. Aksi halde insan yaptığı spordan soğuyabilir ve hatta sakatlanabilir.Şu yazıyı kaleme aldığım ana kadar Timur Hoca'nın derslerine aydınlık, temiz bir ortamda, her seferinde daha az belim ağrıyarak daha sıkı ve daha esnek bir vücutta, neşe içinde katılıyorum. Tüm dostlara tavsiye ederim.

Billur KAKICI - Çevirmen, Öğretmen - 22 Yaşında


Spor yapmak hayatımın ayrılmaz bir parçası. Bir süre fitness'ın ardından bir süre de düzenli olarak koştuktan sonra dizimde sorunlar ortaya çıktı ve koşuya ara vermek durumunda kaldım. Doktorum fizik tedavi önerdi. Ben de fizik tedavi temelli olduğunu bildiğim Pilates'e başlamanın vaktinin geldiğine karar verdim. My Pilates&Yoga Studio'da Timur Hoca'nın derslerine katılmaya başladığımdan bu yana, uzun bir süre olmamasına rağmen, diz ve bacaklarımdaki sorunların iyileşmekte olduğunu görmek çok mutluluk verici. Pilates'in sağladığı ve benim için aynı derecede önemli olan bir diğer fayda da konsantrasyon gelişimi. Egzersiz işini son derece ciddiye alan, öğrencileriyle tek tek ilgilenen bir uzman eşliğinde ve insanın içini aydınlatan, samimi bir stüdyoda pilates yapmak da cabası. Kısacası Pilates'ten ne koşudan, ne fitness'tan ne de yüzmeden görmediğim bir fayda gördüm. Daha ders biter bitmez bir sonraki dersi iple çekmeye başlıyorum. Herkese tavsiye ederim. Timur Hoca'ya çok teşekkürler

 

Aysel ONBAŞILI


My Pilates ve Timur Hoca birbirini tamamlayan iki isim benim için...Bir çok doktor tarafından da önerilmesi beni pilates yapmaya yöneltti. Evime yakın olduğu için tercih ettiğim yer benim için en doğru adresmiş. İlk dersimizi yaptığımda pilatesin gerçekte ne olduğunu gördüm. Benim için önemli olan bilgi ve donanıma sahip, işine saygı ve sevgisi olan, kendinden emin kişiyle çalışmaktı. Çevremde birçok kişi yaptığını zannettiği pilatesten, sakatlandığı için uzaklaştı. Bu yüzden doğru adres Timur Hocayla çalışmak. Onun hareketleri öğretirken gösterdiği sonsuz sabrı, bilgisi, işine olan saygı ve sevgisi, temizliği, atmosferi, müziği ve sohbeti ... Bana kattığı her şey için teşekkürler. Pilates beni bırakana kadar sizin öğrenciniz olmaya devam edeceğim hocam...

 

Yasemin AĞAOĞLU-Doktor-Fizik Tedavi Uzmanı

 

Pilates bildiğiniz gibi Alman bir fizyoterapist tarafından kendi sakatlığını tedavi etmek üzere geliştirilmiş egzersizler grubudur. Pilates benzeri egzersizleri uzun yıllardır tedavi etme amaçlı kas ve eklem sorunu olan hastalarımıza uygulamaktaydık. Pilatesin tanınması ve yaygınlaşması ile bu tür egzersiz grupları daha iyi taninir ve uygulanır hale geldi. Pilates; ince kas grubunu çalıştırır, kaslarda uzama sağlar. Böylece daha dik oluruz ve daha belirgin vücut şekillenmesi oluşur. Özellikle masa bası çalışanlarda hareketsizliğe bağlı oluşan kas ve iskelet sistemi sorunları çözülür. Ben 2012 Ekim ayında My Pilatese başladım. Derslerimizde uzunca bir süre mesleğim gereği Timur Hocayı kritik edip izledim. Kendisi kaslar ve anatomi konusunda son derece bilgili, deneyimli, kas gruplarını aşırı zorlamaya kaçmadan, gerektiği ölçüde çalıştırıyor. Değişik kas gruplarını da çalıştırarak vücudun tüm kas gruplarının eşit ölçüde güçlenmesini sağlıyor. Bu son yazdıklarım son derece önemli çünkü bilinçsizce ve aşırı zorlanan kaslar, sakatlanmaya yol açıyor. Uzun yıllarım böyle tedavilerle geçti. My Pilatesi ve Timur Hocayi bilinçli ve deneyimli Pilates eğitimleri yaptıkları icin kesinlikle tavsiye ederim. Henüz başlamayanlara da vücutlarına bir gelecek yatırımı olarak pilatese başlamalarını öneririm.

 

Elif Çağla Işık- Avukat


Pilates ile ilk tanışma My Pilates´te oldu, hoş ondan sonrada başka bir yerde hiç pilates yapmadım. Dört yılı aşkın süredir aletli pilates çalışıyorum. Pilatese başlamamdaki en büyük etken masa başı işi yapıyor olmam sebebi ile sırt ağrılarım ve de skolyozumdu. Başladığımdan beri ne sırt ağrım var ne de başka bir şey. Pilates öncelikle iskeletinize en yakın kasları çalıştırıp güçlendiriyor. Vücudunuzda var olduğunu dahi bilmediğiniz kaslarınızı keşfediyorsunuz ve tabi ki bunların önemini ve bunları kullanmanın hayatinizi nasıl kolaylaştırdığını. Pilatese başladığımdan beri fiziken daha güçlü ve daha dinç hissediyorum. Pilatese hamile kaldıktan sonra da devam ettim. Hiç ara vermeden ilk haftalardan 35. haftaya kadar sorunsuz yaptım halen de devam ediyorum. Hamilelikte de rahatlama, özellikle rahim çevresi ve leğen kemiği etrafındaki kasların çalışması ve bacak kaslarının çalışması bakımından büyük faydasını gördüm. Bu sebeple My Pilates Yoga Stüdyo ve Timur Hoca´ya ne kadar teşekkür etsem azdır.