kimler uygulayabilir

Pilatesi Kimler Uygulayabilir?


Pilates egzersizleri her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemidir. Bundan başka pilates egzersizleri engelli bireylere adapte edilebilir böylece fiziksel ve zihinsel rahatlama, uyum ve vücut farkındalığı sağlanabilir.

Dansçılar ve sanatçılar tarafından bilhassa tercih edilmektedir; çünkü kas gelişimini sağlarken kasları kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır. Ayrıca pilates duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir. Hamile kadınlarda konsantrasyon ve nefes çalışmalarından programlı olarak yararlanabilirler.

Sürekli masa başı görevde çalışanlar ile görev gereği hareketsiz kalanlar için ideal olan Pilates ayrıca fizyoterapi uygulamalarında çok iyi sonuçlar vermektedir. Vücudunu şekillendirmek isteyen mevcut sırt ve kas ağrılarından kurtulmak isteyen herkes Pilates yapabilir.

***Omurilik ve Bel rahatsızlıkları bulunan kişiler doktorlarına yada fizyoterapistlerine danışarak Pilates yapmalıdırlar.***