özel ders

Öğrencilerle birebir yapılan çalışmalardır. Bu çalışma programlarına başlamadan önce kişinin spor geçmişi, sağlık durumu, postürel duruşu ve Pilates egzersizleriyle ulaşmak istediği hedefler ile ilgili genel bir analiz yapılır. Genel analizin sonucunda fiziksel bir problem tespit edilmişse yapılması ve yapılmaması gereken hareketler belirlenerek kişiye özel bir program çıkarılır. Ayrıca özel derslerde kişinin isteğine bağlı olarak bölgesel çalışmalar da yapılmaktadır. Böylelikle hem sportif hem de fizik tedavi amaçlı çalışılabilir. Çalışma programlarında kullanılan Pilates ekipmanı (Tower, Reformer, Combo Chair) yüzlerce değişik egzersizi tecrübe ederek vücudun çok sayıda farklı kasını kullanma ve geliştirme fırsatı sunar.


Duruş bozuklukları (kifoz, lordoz, skolyoz vb) olan kişilerin mutlaka özel ders alması gerekmektedir. Grup derslerinde genel çalışmalar yapıldığı için daha hızlı sonuç almak isteyen kişilerin hoca ile birebir çalışmaları önerilmektedir.


Dersler sırasında hareket rahatlığı sağlayacak kıyafetler (eşofman) ve çorap giyilmesi önerilir. Rahatlığınız için havlu da getirebilirsiniz.